Charakteristika thajské masáže

Thajská masáž (Nuat phaen boran, thajsky - นวดแผนโบราณ ) je masáž těla, která spojuje prvky akupresury a jógy. Díky častému protahování se často používají popisy jako „aplikovaná hatha jóga“ či „jóga pro líné“, nejlépe vystihující název je však „jógová masáž“, neboť terapeut používá palce, kolena, dlaně, předloktí či nohy a současně zahrnuje houpání, strečink a pozice z jógy. Důležité pro thajské masáže je obrovské soustředění a dokonalé sladění pohybů.

Co si představit pod pojmem thajská masáž?

Pojem thajská masáž je již dobře známý pro řadu masérů i laiků, přesto objasníme stručně některé základní pojmy a okolnosti. Thajská masáž je soubor technik, které se zaměřují na masáž celého těla. Masér vždy začíná thajskou masáž s "Puja", tedy proces koncentrování a připojení. Pozornost při thajské masáži je věnována Promwihan Sii, tedy čtyřem stavům mysli: milující laskavost, soucit, zástupná radost a vyrovnanost. Využití vhodné metody dýchání a toku energie pomáhá vstoupit do stavu meditace.

Masáž v thajském pojetí

Často bývá citována o thajské masáži zmínka, která se dostala ze Siamu do Evropy a která říká, že pokud někdo onemocní, znalá osoba ho hněte, sedá na něj a šlape po něm. Není to tak pravda, protože lidé v Thajsku chodí na thajské masáže často a pravidelně. Masíruje se i doma, masérská dovednost se zde předává z generace na generaci. Thajská masáž se poskytuje v salonech, v chrámech, na klinikách, v hotelech, kosmetických salonech, kadeřnictvích, lázních, v saunách a na plážích.

Každodenní přítomnost thajské masáže

Spolu s orchidejemi, chrámy i domečky pro božstva a duchy, se slony neodlučně patří thajská masáž k životnímu stylu. V Thajsku masáž je všudypřítomná, stejně jako thajské úsměvy, zdvořilost a duševní pohoda. Velký rozdíl od evropského pojetí thajské masáže je spojení tělesné stránky masáží s jejím duchovním rozměrem. I přes dnešní modernizaci se stále drží thajská masáž v duchu tradic a zásad théravádového buddhismu.

Filozofie thajských masáží

Pro pochopení thajské masáže je důležité pochopit i filozofii této léčebné metody. Účelem thajské masáže je uvést tělo, mysl a ducha do stavu rovnováhy a harmonie, což je důležité i pro tzv. samo-uzdravování. Základním principem thajské masáže je práce s energií, s energetickými centry v těle, tzv. čakry. Tím se odstraňují bloky a energie tudy může zase plynout.

Jak se provádí tradiční thajská masáž?

Thajská masáž se provádí ve vhodném oblečení na speciální matraci, případně na masážním lehátku. Masérka posupně uvolní Vaše svaly, klouby, šlachy a chodidla a natáhne i Vaši páteř, neboť je napojena na všechny vnitřní orgány. Při thajské masáži se vyvíjí tlak pomocí palců, dlaní, loktů, kolenou a chodidel.

Postup při thajské masáži

Thajská masáž začíná od chodidel, kde je velké množství reflexních bodů a pomohou tak uvolnit problematická místa. Poté se položíte na záda a pokračuje se přes nohy, břicho až k horním končetinám. Dále následuje poloha na boku a na břiše a thajská masáž končí masírováním vsedě. Kvalitní thajskou masáž provádějí kvalifikované a zkušené thajské masérky a díky tomu je zaručena skutečná regenerace a rehabilitace vašeho těla.

Objednejte se i vy na thajské masáže do salonu Thajský ráj a oddejte se profesionálům ve svém oboru!

Jak se liší thajská masáž od klasické masáže?

Thajská masáž využívá prvky akupresury, jógy a mnoho dalších technik, protahuje několik desítek svalů a šlach najednou, uvolní páteř, zatímco při klasické masáži se masér věnuje pouze svalům a měkké tkáni.

Čím se liší tradiční thajská masáž od rekondiční masáže?

Při rekondiční neboli sportovní masáži, která je zaměřená na okamžitou úlevu, musí masér pracovat na každém konkrétním svalu, což mu umožňuje věnovat se poměrně malému množství svalů. Thajská masáž také navodí pocit úlevy, ale s mnohem delší dobou trvání a při pravidelném opakování lze odstranit příčiny zdravotních potíží. Thajská masáž může být i bolestivá, což dokazuje, že klient má vážné akutní či chronické zdravotní problémy.

Jak často absolvovat thajskou masáž?

Doporučujeme pravidelné navštěvování thajských masáží, neboť problémy a bolesti v různých částech těla se neodstraní jednou hodinovou masáží. Stejně tak tyto problémy nevznikají najednou během hodiny, ale je to dlouhodobá záležitost.

Nebojte se vyzkoušet různé druhy thajských masáží, které Vám v našem salonu Thajský ráj nabízíme.

Jaké thajské masáže provádíme?

  • Při klasické thajské masáži se uvolní svaly, klouby, páteř, šlachy a přináší celkové fyzické a psychické uvolnění těla i mysli.
  • Opravdu hýčkáni budete královskou bylinnou masáží, která kombinuje klasickou thajskou masáž a olejovou thajskou masáž. Navíc jsou přikládány horké sáčky s bylinkami.
  • Mírnější formou klasické thajské masáže je relaxační olejová masáž, při níž je na energetické body vyvíjen menší tlak.

Můžete si vybrat z různých druhů olejů:

Jak dlouho trvá thajská masáž?

Thajská masáž trvá déle než klasická masáž, rovněž je příjemná a přináší větší úlevu. Má-li být účinná, měla by trvat dvě až tři hodiny, minimální vhodná délka je hodina. Ale i 30-60 minutová thajská masáž těla nebo jen nohou Vám přinese velký pocit uvolnění.

Dárkový poukaz

Novinky

18.01.2016

Nová pobočka Thajského ráje

Otevřeli jsme pro Vás novou pobočku Thajského ráje v ulici Karlova 14 na Praze 1. Zajděte si k nám na jedinečnou thajskou masáž.

---------------------------------číst více

18.01.2016

Vánoční bomba s Thajským rájem

Naši vážení a věrní klienti! Vánoce už máme za dveřmi a my chceme, abyste právě Vy dali ten nejlepší dárek, proto jsme pro ..

---------------------------------číst více

18.01.2016

Jarní sezóna s Thajským rájem

I na jaře si vychutnejte relax v Thajském ráji. Nyní Vám nabízíme pravou thajskou masáž jen za 349,- Akce platí pro prvních 10 zákazníků, ..

---------------------------------číst více

Akce - Thajské masáže

Kontakt - Thajské masáže

Adresa:

Václavské nám. 18, Praha 1

GSM:

+420 773 222 223

Adresa:

Staroměst. nám. 16, Praha 1

GSM:

+420 774 222 211

Adresa:

Mostecká 22, Praha 1

GSM:

+420 776 222 227

Adresa:

Celetná 9, Praha 1

GSM:

+420 776 222 220

Adresa:

Karlova 14, Praha 1

GSM:

+420 773 222 224

Otevírací doba:

Po - Ne: 10 - 01 hod

Viz. kontakty

email:

podpora@thajsky-raj.cz