Thajský ráj | Charakteristika thajské masáže

Thajská masáž (Nuat phaen boran, thajsky - นวดแผนโบราณ ) je masáž těla, která spojuje prvky akupresury a jógy. Díky častému protahování se často používají popisy jako „aplikovaná hatha jóga“ či „jóga pro líné“, nejlépe vystihující název je však „jógová masáž“, neboť terapeut používá palce, kolena, dlaně, předloktí či nohy a současně zahrnuje houpání, strečink a pozice z jógy. Důležité pro thajské masáže je obrovské soustředění a dokonalé sladění pohybů.

Co si představit pod pojmem thajská masáž?

Pojem thajská masáž je již dobře známý pro řadu masérů i laiků, přesto objasníme stručně některé základní pojmy a okolnosti. Thajská masáž je soubor technik, které se zaměřují na masáž celého těla. Masér vždy začíná thajskou masáž s "Puja", tedy proces koncentrování a připojení. Pozornost při thajské masáži je věnována Promwihan Sii, tedy čtyřem stavům mysli: milující laskavost, soucit, zástupná radost a vyrovnanost. Využití vhodné metody dýchání a toku energie pomáhá vstoupit do stavu meditace.

Objednejte se i vy na thajské masáže do salonu Thajský ráj a oddejte se profesionálům ve svém oboru!

Často bývá citována o thajské masáži zmínka, která se dostala ze Siamu do Evropy a která říká, že pokud někdo onemocní, znalá osoba ho hněte, sedá na něj a šlape po něm. Není to tak pravda, protože lidé v Thajsku chodí na thajské masáže často a pravidelně. Masíruje se i doma, masérská dovednost se zde předává z generace na generaci. Thajská masáž se poskytuje v salonech, v chrámech, na klinikách, v hotelech, kosmetických salonech, kadeřnictvích, lázních, v saunách a na plážích.

Každodenní přítomnost thajské masáže

Pro pochopení thajské masáže je důležité pochopit i filozofii této léčebné metody. Účelem thajské masáže je uvést tělo, mysl a ducha do stavu rovnováhy a harmonie, což je důležité i pro tzv. samo-uzdravování. Základním principem thajské masáže je práce s energií, s energetickými centry v těle, tzv. čakry. Tím se odstraňují bloky a energie tudy může zase plynout.

Můžete si vybrat z různých druhů olejů:

 

aromatické oleje

 

Vybrat si můžete z různých vůní (např. zelený čaj, jasmín, ylang ylang, citronová tráva, eukalypt).

Levandulový olej

 

Odbourává stres, nervové napětí a nespavost.

skořicový olej

 

Detoxikuje Vaše tělo, odbourává tuky a pomáhá v boji s celulitidou.

 

panenské oleje

 

Vyzkoušejte kokosový nebo konopný olej.

 

Jak se provádí tradiční thajská masáž?

Thajská masáž se provádí ve vhodném oblečení na speciální matraci, případně na masážním lehátku. Masérka posupně uvolní Vaše svaly, klouby, šlachy a chodidla a natáhne i Vaši páteř, neboť je napojena na všechny vnitřní orgány. Při thajské masáži se vyvíjí tlak pomocí palců, dlaní, loktů, kolenou a chodidel.

Thajská masáž začíná od chodidel, kde je velké množství reflexních bodů a pomohou tak uvolnit problematická místa. Poté se položíte na záda a pokračuje se přes nohy, břicho až k horním končetinám. Dále následuje poloha na boku a na břiše a thajská masáž končí masírováním vsedě.

Jak se liší thajská masáž od klasické masáže?

Thajská masáž využívá prvky akupresury, jógy a mnoho dalších technik, protahuje několik desítek svalů a šlach najednou, uvolní páteř, zatímco při klasické masáži se masér věnuje pouze svalům a měkké tkáni.Thajská masáž může být i bolestivá, což dokazuje, že klient má vážné akutní či chronické zdravotní problémy.

Při rekondiční neboli sportovní masáži, která je zaměřená na okamžitou úlevu, musí masér pracovat na každém konkrétním svalu, což mu umožňuje věnovat se poměrně malému množství svalů. Thajská masáž také navodí pocit úlevy, ale s mnohem delší dobou trvání a při pravidelném opakování lze odstranit příčiny zdravotních potíží. 

Doporučujeme pravidelné navštěvování thajských masáží, neboť problémy a bolesti v různých částech těla se neodstraní jednou hodinovou masáží. Stejně tak tyto problémy nevznikají najednou během hodiny, ale je to dlouhodobá záležitost.

Nebojte se vyzkoušet různé druhy thajských masáží, které Vám v našem salonu Thajský ráj nabízíme.

 

Navštivte thajský ráj -

perlu thajských masáží

Užijte si zaslouženého relaxu a odpočinku v luxusních a útulných salonech v Praze.

Vyberte si tu pravou masáž pro Vás!

 

Originální dárek: thajská masáž

Thajské masáže jako dárek jsou velmi originální. Jedná se o nezapomenutelný zážitek, za který Vám budou obdarovaní opravdu vděční.

Podívejte se na  dárkové poukazy všech  typů v přehledu thajských masáží

Newsletter

Chcete být informování o akcích a slevách?

napište nám ZDE